566 466 143 (Po-Pá 8:00 - 16:00)
Košík je prázdný

Bezpečnost hraček


NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRODUKTY V KATEGORII


Výběr dle parametrů
5000 Kč
20000 Kč

Hračky jsou velmi důležité pro rozvoj dětí, ale nesmíme zapomínat na jejich bezpečnost, protože doprovází děti již od jejich narození. Plyšový medvědi, autíčka, panenky a další oblíbené výrobky jsou v kontatku s dítětem více než ostatní předměty.

Při jejich výběru bychom se měli bychom se řídit těmito radami:


 

1) Číst údaje na obalech

Pečlivě čtěte všechny štítky jimiž jsou hračky ozančené. Raději nekupujte ty, které nejsou označené značkou CE a berte ohled na všechna bezpečnostní upozornění a věková doporučení.


 

2) Pozor na malé části hraček

Dětem do 3 let nedávejte hračky, které obsahují malé části. Mohly by je spolkout nebo vdechnout. U plyšových hraček se přesvědčte, že všechny malé části pevně drží.


 

3) Pečlivě čtěte návod

Pečlivě si prostudujte návod a postupujte přesně podle něho. Všechny přiložené informace o výrobku a návod si schovejte.


 

4) Pozor na nedůvěryhodné prodejce

Hračky vždy kupujte u prodejců, které znáte a jsou důvěryhodní. Přesvědčte se, že prodejce uznává reklamace.


 

5) Na děti během hry dohlížejte

Dohlížejte na to, aby si děti hrály s hračkami pro ně určené. Pokud jezdí na kole nebo kolečkových bruslích vždy dítě vybavte chrániči a helmou.


 

6) Hrozba v podobě rozbitých hraček

Pravidelně kontrolujte opotřebení výrobků, které by mohlo způsobit zranění dětí. Všechny rozbité hračky ihned vyhazujte.


 

7) Odstraňte obaly

Zlikvidujte všechny obaly, hlavně igelitové sáčky. Děti by se mohly udusit.


 

8) Nebezpečné hračky vždy nahlašte

Pokud zjistíte, že hračka je nebezpečná informujte dozorové orgány. Sledujte evropský systém včasného varování před nebezpečnými hračkami RAPEX. Ten zveřejňuje infromace o nebezpečných výrobcích stažených z trhu.


Kategorie